Miło nam poinformować, że dwa tematy realizowane w Zakładzie Fizyki Ciała Stałego zostały wyróżnione w prestiżowych konkursach

Pan dr inż. Łukasz Kubiszyn uzyskał I nagrodę w konkursie im. Janusza Groszkowskiego w roku 2022, w kategorii najlepsza rozprawa doktorska.

Tytuł wyróżnionej pracy: Technologia osadzania struktur detekcyjnych z  materiałów z AIIIBV na zakres podczerwieni metodą epitaksji z wiązek molekularnych

Promotor: prof. dr hab. inż. Jarosław Rutkowski

Konkurs o Nagrodę im. Janusza Groszkowskiego za najlepsze prace doktorskie i magisterskie z dziedziny próżni. Konkurs organizowany jest corocznie przez Polskie Towarzystwo Próżniowe (PTP).

Pan mgr inż. Kacper Matuszelański usyskał nagrodę III stopnia w XXXII Konkursie PKOpto 2023 im. Profesora Adama Smolińskiego na najlepsze prace dyplomowe z zakresu optoelektroniki.

Tytuł wyróżnionej pracy: Charakteryzacja fotodiod extended InGaAs osadzanych na podłożu InP metodą
MOCVD

Promotor: płk. prof. dr hab. inż. Piotr Martyniuk

Ogólnopolski Konkurs im. Profesora Adama Smolińskiego na najlepsze prace dyplomowe z zakresu optoelektroniki, w szczególności dotyczące badan zjawisk podstawowych, technologii i konstrukcji przyrządów oraz metrologicznej aparatury optoelektronicznej organizowany jest przez Polski Komitet Optoelektroniki Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP).