W 2000 roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. W 2001 roku rozpoczęła pracę w Zakładzie Badań Strukturalnych w Instytucie Chemii i Techniki Jądrowej (IChTJ) w Warszawie, gdzie badała kinetyki zmian strukturalnych podczas procesu desorpcji w poliuretanach nasycanych benzenem. Brała udział w eksperymentach z wykorzystaniem rozpraszania rentgenowskiego pod małymi kątami na linii SAXS (Synchrotron Elettra, Włochy).
Od 2009 roku była zatrudniona w Pracowni Radiolizy Impulsowej IChTJ. W 2016 roku uzyskał stopień doktora nauk chemicznych w zakresie Chemii, w Instytucie Chemii i Techniki Jądrowej w Warszawie. Tematyką pracy było badanie reakcji jonowo-rodnikowych w układach cieczy jonowych. W swojej pracy miała do czynienia z wieloma technikami pomiarowymi: spektroskopia UV-Vis, chromatografia gazowa (GC), kulometryczne miareczkowanie metodą Karla-Fischera, technika radiolizy impulsowej z wykorzystaniem liniowego akceleratora elektronów LAE10 (Warszawa). W czasie doktoratu odbyła staż w Radiation Laboratory (Notre Dame, USA), gdzie między innymi brała udział w eksperymentach z wykorzystaniem rezonansowej spektroskopii Ramana.
Od 2020 roku pracuje w Zakładzie Fizyki Ciała Stałego WAT. Realizuje zadania badawcze w projekcie RID. Zajmuje się processingiem warstw epitaksjalnych (AIIIBV) (np. proces fotolitografii, bondingu, trawienia chemicznego) oraz charakteryzacją struktur.
Jest współautorką prac naukowych i wystąpień plakatowych na konferencjach krajowych i zagranicznych. Dwukrotnie była beneficjentką Mazowieckiego Stypendium Doktoranckiego finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Budżetu Państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Lokalizacja: Budynek 100, pokój 152 (I piętro)
E-mail: malgorzata.nyga@wat.edu.pl
Tel.: +48 261 839 653
ORCIDiD: 0000-0002-7520-9867
Scopus: 37079959900