W dniu 22 marca 2024 roku miał miejsce II Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej – wydarzenie mające na celu popularyzację tego kierunku studiów wśród młodzieży licealnej. Uczniowie szkół średnich mieli okazję wysłuchać wykładów popularnonaukowych, zwiedzić laboratoria technologiczne, zapoznać się z różnego rodzaju zaawansowaną aparaturą badawczo-pomiarową, jak również wziąć czynny udział w specjalnie zaplanowanych zajęciach laboratoryjnych i pokazach. W tym dniu uczelnie wyższe miały możliwość zaprezentowania swojej bogatej oferty edukacyjnej w tym zakresie, co z pewnością przybliżyło podjęcie decyzji przyszłym abiturientom.

Zakład Fizyki Ciała Stałego zrealizował warsztaty technologiczne pt. „Jak wytwarza się procesory z materiałów półprzewodnikowych?” Celem zajęć było przedstawienie podstawowych etapów technologii wytwarzania mikro- i nanoelektroniki. Uczniowie mieli możliwość wziąć czynny udział w takich procesach, jak fotolitografia czy osadzanie metalicznych warstw kontaktowych metodą elektrochemiczną. Ponadto każdy z uczestników mógł samodzielnie wykonać precyzyjne cięcia materiału półprzewodnikowego na poszczególne próbki, które na tę okazję stanowiły wykonane litograficznie i pokryte cienką warstwą czystego złota logo naszej uczelni.