Pożegnanie z mundurem

W dniu 29 maja 2024 roku odbyła się uroczystość pożegnania z mundurem płk. dr. hab. inż. Pawła Madejczyka.

Zastępca Dziekana ds. Wojskowych na Wydziale Nowych Technologii i Chemii, płk dr Piotr Wachna, podziękował Pułkownikowi za ponad trzydziestodwuletnią, pełną wyzwań służbę, oraz w imieniu wszystkich pracowników Wydziału złożył życzenia szczęścia i wytrwałości w realizacji wszelkich planów i zamierzeń na nowym etapie życia.

II Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej

W dniu 22 marca 2024 roku miał miejsce II Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej – wydarzenie mające na celu popularyzację tego kierunku studiów wśród młodzieży licealnej. Uczniowie szkół średnich mieli okazję wysłuchać wykładów popularnonaukowych, zwiedzić laboratoria technologiczne, zapoznać się z różnego rodzaju zaawansowaną aparaturą badawczo-pomiarową, jak również wziąć czynny udział w specjalnie zaplanowanych zajęciach laboratoryjnych i pokazach.

Laureaci nagród w konkursach na najlepsze rozprawy doktorskie i prace dyplomowe

Miło nam poinformować, że dwa tematy realizowane w zakładzie Fizyki Ciała Stałego zostały wyróżnione w prestiżowych konkursach. Pan dr inż. Łukasz Kubiszyn uzyskał I nagrodę w konkursie im. Janusza Groszkowskiego w roku 2022, w kategorii najlepsza rozprawa doktorska, natomiast Pan mgr inż. Kacper Matuszelański usyskał nagrodę III stopnia w XXXII Konkursie PKOpto 2023 im. Profesora Adama Smolińskiego na najlepsze prace dyplomowe z zakresu optoelektroniki.

Zakończyła się konferencja NTIR2023

Zakończyła się konferencja NTIR2023, która odbywała się w dniach 12 – 14 października 2023 roku w Ryni. Spotkanie było okazją do zaprezentowania osiągnięć naukowych, wyników badań oraz wymiany doświadczeń w zakresie szerokiej tematyki realizowanej w ZFCS, związanej z detekcją promieniowania elektromagnetycznego z zakresu podczerwieni.